Telefon+48 (12)654-73-58 E-Mailbiuro@liderclub.pl

--LiderClub- Solarium-Informacje

Informacje

solarium 02

Pod wpływem działania promieni słonecznych skóra produkuje witaminę D3, która łagodzi stany zapalne skóry, pobudza wchłanianie wapnia i fosforu, ma wpływ na kondycję kości i zębów, przeciwdziałając tym samym powstawaniu m.in. osteoporozy, wpływa pośrednio na zachowanie odpowiedniego poziomu cukru regulując poziom insuliny, jej obecność wpływa pozytywnie na skórcze mięsni, także serca, zapobiega powstawaniu pewnych chorób oraz nowotworów (np. raka piersi).
Podczas opalania następuje wzmorzona produkcja endorfin, powstających w centralnym ośrodku nerwowym, zwanych "hormonami szczęścia", których działanie to m.in.: poprawa nastroju; i działanie przeciwdepresyjne. Endorfiny uczestniczą w regulacji pracy serca, wspomagają działanie hormonów, zmniejszają odczuwanie bólu, przyspieszają proces skórnej przemiany materii, pobudzają odnowę komórek.
Opalanie powoduje zmianę koloru skóry, a opalona skóra wygląda zdrowiej. Osoba opalona uważana jest za osobę zadbaną, tym samym poprawia się jej wizerunek. Solarium daje szybsze efekty opalania niż na naturalnym słońcu - 15 minut opalania w solarium w zależności od fototypu, odpowiada nawet całemu dniowi spędzonemu na plaży. Piękna opalenizna zwiększa atrakcyjność, a co za tym idzie pewność siebie.

Dlaczego Solarium?
* Technologie używane w solariach pozwalają dopasować siłę promieniowania odpowiednią dla poszczególnych fototypów.
* Dzięki solarium możemy się opalać o różnych porach dnia i roku i nie jesteśmy uzależnieni od pogody.
* Opalanie w solarium można dokładnie zaplanować, wydłużając stopniowo czas ekspozycji.
* Solarium pozwala nam dobrać właściwą siłę promieniowania, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko poparzeń słonecznych a także intensyfikujemy naszą opaleniznę.
* W solarium możemy opalać się nago, dzięki czemu nie powstają na naszym ciele białe smugi, np. po kostiumie kąpielowym.
* Konieczność stosowania kremów do opalania, zawierających filtry zmniejsza możliwości opalania, ich niestosowanie natomiast może doprowadzić do poważnych poparzeń słonecznych.
* Wiatr, temperatura oraz inne zjawiska pogodowe powodują, że nie odczuwamy faktycznego stanu naszej skóry. Często więc dochodzi do sytuacji, że poparzenie słoneczne możliwe jest do wykrycia dopiero po długim czasie po zakończeniu kąpieli słonecznej.
* Słońce emituje trzy rodzaje promieniowania UVA, UVB oraz UVC. Promienie UVC – najniebezpieczniejsze dla człowieka niemal całkowicie są pochłaniane przez atmosferę, jednak jego minimalne ilości mogą docierać do ziemi. Nadmiar promieniowania UVB może doprowadzić do poparzeń oraz występowania różnego typu schorzeń skórnych. Lampy solaryjne emitują promieniowanie UVA, które jest odpowiedzialne za opaleniznę natychmiastową oraz promieniowanie UVB wywołujące rumień skóry a jednocześnie odpowiadające za opaleniznę trwałą. Lampy emitują ściśle określoną dawkę promieniowania, co minimalizuje negatywny wpływ opalania na skórę.
* Proces opalania w solarium pozwala zachować całkowitą prywatność, co jest istotne dla osób nie lubiących pokazywać się publicznie w kostiumach kąpielowych.
* Dla osób z bardzo jasną karnacją (fototyp I) opalanie w solarium może być znacznie przyjemniejsze i efektywne, dzięki planowi opalania, który powinien być przygotowany przez wykwalifikowany personel solaryjny.